Sidebilder
PDF
ePub

D T.

SUPREME COURT

OF THE

UNITED STATES

OCTOBER TERM, 1902, IN

187, 188, 189, 190 U.S.

BOOK 47,

LAWYERS' EDITION,

COMPLETE WITH HEADLINEB, HEADNOTES, STATEMENTS OF CASES, POINTS AND

AUTHORITIES OF COUNSEL, FOOTNOTES AND PARALLEL REFERENCES,

BY

THE PUBLISHERS' EDITORIAL STAFF.

THE LAWYERS' CO-OPERATIVE PUBLISHING COMPANY,

ROCHESTER, NEW YORK

[merged small][merged small][merged small][ocr errors]
[blocks in formation]

succeed Mr. Justice Gray, who died September 15,

'Resigned February 23, 1903. 1902. Sworn in December 8, 1902.

Sworn in, March 2, * Appointed February 23, 1903, to succeed Mr. Justice Shiras. • Commission order recorded, March 16, 1903. October 18, 1902.

Appointed December 4, 1902, to succeed Hon. J. C. Bancroft Davis who resigned

1903.

« ForrigeFortsett »